Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

Bu haber 256 kez okundu. | Sendikamizdan Haberleri
Haberin Tarihi :   31 Aralık 2022 - 23:30

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN!

Büyüt
Küçült
YENİ YILIMIZ KUTLU

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN!

Sendikamız Genel Başkanı  Bayram Zengin, yayınladığı yeni yıl mesajında, başta kamu görevlileri olmak üzere 2023  yılının herkese hayırlı olmasını dilediği mesajında aşağıdaki hususlara yer verdi: 

“2023 yılına girerken Bağımsız Yapı-İmar Sen adına talep, beklenti ve dileklerimizi bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz:

Ülke bazında karşılaştığımız ve boğuştuğumuz ekonomik, sosyal, kültürel, sağlık ve özellikle hukuk ile ilgili olayları birlikte karşıladık, birlikte göğüsledik; birlikte üzüldük ve kahrolduk, birlikte sevindik.

Genel nitelikli sorun ve konuları bir yana koyarak; 2023 yılını yaşanan acı  ve tatlı olayları, uğradığımız saldırıları ve verdiğimiz resmi-sivil şehitleri, kimi kez çalışma hayatında olumlu, kimi kez özellikle kamu görevlilerine karşı yürütülen hukuka aykırı uygulamaları, kimi kez de başta sağlık ve eğitim çalışanları olmak üzere kamu görevlilerine yönelik üzücü ve utanç verici saldırıları, insan hakları ihlallerini, akla hayale gelmez mobbing (psikolojik taciz) örneklerini geride bıraktık.

Ve  2022 yılını geride bırakırken bazı sözde sendika ve konfederasyonların kamu görevlilerinin örgütlenme haklarına yönelik saldırılarına siyasi partileri de alet ederek, yüksek yargı kararlarını  ortadan kaldırmak için Anayasa ve uluslararası sözleşmeleri hiçe sayan taleplerini yasalaştırdıklarını, çalışma hayatında barajlarla siyasi örgütlenme tekelleri kurmak isteyen özgürlük ve sivil toplum düşmanlarını gördük.

Bağımsız Yapı-İmar Sen olarak haksızlığa karşı durma ve önleme, hak arama ve hak isteme görevimizi imkânlarımız ölçüsünde yerine getirmeye çalıştık.

Şimdi önümüzde yeni bir 365 gün var.

2023 yılında; başta kamu görevlileri olmak üzere hepimize, Türkiye’mize, Türk Dünyasına, İslam Alemine ve insanlığa barış, huzur, sağlık, esenlik diliyorum. 

İktidarı ve muhalefeti ile siyasetin toplumsal barışın sağlanması, korunması ve güçlenmesi için demokratik işbirliği içerisinde olmasını bekliyorum.

Temsili demokrasiden katılımcı demokrasiye doğru gerekli adımların atılmasını temenni ediyorum.

Kanun devletinden hukuk devletine geçiş için toplumsal taleplerin yükselmesini ve siyasi partileri buna zorlamasını bekliyorum.

Bireylerin daha özgür, toplumun daha örgütlü ve Türkiye’nin daha demokratik, daha sosyal bir hukuk devleti olmasını istiyorum.

Memuru ve işçisi ile tüm çalışanların ve emeklilerinin aile sorumluluklarını yerine getirebilecekleri bir ücrete kavuşmalarını temenni ediyorum.

Kamu görevlilerinin çağdaş ve insana yaraşır bir çalışma ortamına kavuşmalarını, Anayasaya, demokrasiye, Devlete, millete ve hukuka sadakat yeminine bağlı kalarak hukuk zemininde görev yapmalarını; kamu yönetiminde kariyer, ehliyet ve liyakat ilkelerine bağlı kalınmasını; haksızlığa, baskıya ve adaletsizliğe maruz kalmamalarını; haklarını aramalarını ve istemelerini, haksızlıklara ve hukuk dışı işlemlere karşı hukuk içerisinde kalarak mücadele etmelerini, doğru ve bağımsız sendikalarda örgütlenmelerini diliyor ve bekliyorum.

Kaybettiklerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret diliyorum

Bu vesile ile başta kamu görevlileri ve emeklileri olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, Türk Dünyasının, İslam ve insanlık aleminin yeni yılını kutluyorum.

Herkes için barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

E-Posta ile Yolla
Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Blogger
Tumbir
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN | https://bagimsizyapiimarsen.org.tr/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2011 - 2023