Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

Bu haber 1696 kez okundu. | Konfederasyondan Haberleri
Haberin Tarihi :   01 Eylül 2014 - 23:13

BASK, BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ (BBP) ZİYARET ETTİ

Büyüt
Küçült
BASK, BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ (BBP) ZİYARET
BASK, BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ (BBP) ZİYARET ETTİ

BASK, BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ (BBP) ZİYARET ETTİ

BASK yönetim kurulunca alınan karar gereği ziyaretlerini sürdüren BASK, Devlet Personel Başkanlığı’ndan sonra Büyük Birlik Partisi’ni ziyaret etti.

Genel Başkanı Bayram ZENGİN başkanlığındaki BASK heyeti, BBP Genel Başkanı Sn. Mustafa DESTİCİ tarafından kabulünde konuşan Genel Başkan Bayram ZENGİN; Haziran ayında yapılan genel kurulda seçilen BBP yöneticilerini tebrik ederek başladığı konuşmasını özetle şöyle sürdürdü:

“BASK’ın kurulduğu 11 nisan 2002 tarihinden bu yana gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerin ana konuları hiç değişmemektedir. Bu konuların başında kamu görevlilerinin ücret ve özlük sorunları gelmektedir. Ücret konusunda temel talebimiz, çalışanları yüzdelik ve komik artışlarla oyalamak yerine  “aile sorumluluklarını yerine getirebilecekleri bir ücret” verilmesidir. Toplu sözleşme bu amaçla yapılmalıdır. Oysa yetkili sendikalarla Hükümet arasında yapılan son toplu sözleşme, toplu sözleşmeden çok toplu peşkeşe dönüşmüş, kazanılmış haklarımız budanmaya, enflasyon farkları bile ödenmemeye başlanmıştır.

Hükümetin 2014 yılı için öngördüğü enflasyon oranı  yüzde 5,3 iken, bu oran yılın bitmesine 5 ay kala yüzde 6,18’lik enflasyon oranı ile aşılmıştır. Kamuda çalışan işçilere e2014 yılı için enflasyon farkları ödendiği halde, Memur-Sen ile yapılan topla sözleşme gerekçe gösterilerek fark ödenmeyecektir. Memurlar 2000 yılından beri ilk kez temmuz ayında maaşlarını zamsız almışlardır.

Mecliste günlerce tartışılan ve görüşülmesi Ekim ayına bırakılan torba yasa içerisinde, vergisini, SGK primlerini ve diğer ödemelerini zamanında yapmayanlara 100 milyar liranın üzerinde kıyak geçilmesine karşılık, memurlarla ilgili tek bir iyileştirme yoktur. Bu uygulama ile namuslu vatandaşlar, dürüst vatandaşlar cezalandırılmakta, yüzsüzler ödüllendirilmektedir.” Dedi.

BASK heyetini kabulde konuşan BBP Genel Başkanı Sn. Mustafa DESTİCİ kamuda hükümete yakın sendikaya üye olmayan memurlara karşı baskı olduğunu savunarak; “Maalesef kamuda şu anda böyle bir baskı var. Biz bunu biliyoruz bununda takipçisiyiz. Maalesef sendika başkanları sendika yöneticileri, yani bulundukları mevkilerin ya da memurların haklarını savunmaları yerine hükümetin sözcülüğüne soyunmuş vaziyette. Gittiğimiz konuşmalarda toplantılarda bunları görüyoruz. Bir siyasi parti genel başkanı olarak bakıyorum, biz sendika başkanı gibi konuşuyoruz. Onlar sanki bir iktidar partisinin milletvekili gibi konuşuyor. Neticede, memurlarımız bir hak kaybı ile karşı karşıya kalıyorlar.” Dedi.

‘EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞINI YOKSULLUK SINIRININ ÜZERİNE TAŞIYACAĞIZ’

BBP Genel Başkanı DESTİCİ konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Toplumun önemli bir kısmı sindirilmiş olduğu için, memurlarımızın da bir kısmı sindirilmiş vaziyette. Çünkü kanun, hukuk, maalesef işlemiyor. Her şey iktidarın iki dudağı arasında. Yani memur, istemedikleri şekilde bir tavır sergilediklerinde hatta özgürce başka bir sendikaya üye olmak istese maalesef böyle bir özgürlük yok. Çünkü eğer kamuda bir beklentiniz varsa, iyi bir konuma gelmek istiyorsan, müdür gibi daire başkanı gibi mutlaka bir takım telkinler, bir takım zorlamalar, bir takım yönlendirmeler yapılıyor. Tabi bu kadar hükümetle içli dışlı olununca, iktidarla da maalesef içinin ya da memurun hakkını savunmak, çokta kolay olmuyor. Çünkü masaya oturduğunuzda, başka şeyler beklediğiniz için başka şeyler alıp verdiğiniz için aranızda, maalesef memurların hakları ikinci derecede kalıyor ve artık memurlarımız enflasyon farkını bile alamayacak bir konuma gelmişler. Bütün memurlarımızın öncelikle yoksulluk sınırı üzerinde bir maaşa kavuşturulması lazım. Bizim Büyük Birlik Partisi olarak hem teklifimiz hem memur kardeşlerimize taahhüdümüz. Yani Büyük Birlik Partisi iktidarında biz en düşük memur maaşını yoksulluk sınırının üzerine taşıyacağız.”

.

E-Posta ile Yolla
Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Blogger
Tumbir
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN | https://bagimsizyapiimarsen.org.tr/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2010 - 2022