Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

Bu haber 762 kez okundu. | Sendikamizdan Haberleri
Haberin Tarihi :   08 Eylül 2017 - 17:42

ZAFERLE; BİZ CUMHURİYETİ KURDUK, YUNANİSTAN 6 YÖNETİCİSİNİ KURŞUNA DİZDİ

Büyüt
Küçült
ZAFERLE BİZ CUMHURİYETİ KURDUK, YUNANİSTAN 6 YÖNETİCİSİNİ KURŞUNA

ZAFERLE; BİZ CUMHURİYETİ KURDUK, YUNANİSTAN 6 YÖNETİCİSİNİ KURŞUNA DİZDİ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

95 YIL ÖNCEKİ ZAFERLE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ KURULDU.
YUNANİSTAN’DA İSE KRAL DEĞİŞTİ, 3’Ü ESKİ BAŞBAKAN, 2'Sİ BAKAN, BİRİ DE (ANADOLU İŞGAL KUVVETLERİ KOMUTANI) HACIANESTİ OLMAK ÜZERE, 6 KİŞİ KURŞUNA DİZİLDİ.

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra işgal edilmeye başlayan Anadolu topraklarında Mustafa Kemal Paşa önderliğinde filizlenen ve 30 Ağustos 1922 günü zaferle noktalanmış İstiklal Mücadelesinin 95 Yıldönümündeyiz.

İşgal güçlerine ve özellikle Düvel-i Muazzama’nın Batı Anadolu üzerinden Ankara’ya doğru saldığı Yunan Kuvvetlerine karşı 26 Ağustos 1922 günü başlatılan Büyük Taarruz’un 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde zaferle sonuçlanması, kurulacak bağımsız bir devletin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilk habercisi olmuştur.

30 Ağustos, sadece işgal altındaki vatan topraklarının düşmandan kurtarılması değil, mazlum milletlerinin istiklal mücadeleleri için de emsali bulunmaz bir örnektir.

Yok edilmek ve tarihten silinmek istenen bir milletin her türlü yokluğa rağmen, dönemin süper güçlerine, onların piyonlarına ve işbirlikçilerine karşı başardığı istiklal mücadelesi, sadece Türk tarihinin değil insanlık tarihinin de altın sayfalarına yazılmış emsalsiz bir destandır.

Ezilen ve sömürülen, bağımsızlık mücadelesi veren milletler için gıpta ile bakılan ve örnek alınan bir mücadele örneği olmuştur.

30 AĞUSTOS ZAFERİ’NİN İLK ETKİSİ YUNANİSTAN’AYDI.
Okullarımızda çocuklarımıza tarih derslerinde pek öğretilmez ama; 30 Ağustos zaferinin ilk dış etkisi Yunanistan’da görüldü.

Ordularımızın önünden kaçarak 9 Eylül’de denize dökülen Yunan Güçlerinden sağ kalıp Yunanistan’a dönenler, kendilerini Anadolu işgali macerasına salanlara karşı eyleme geçerek yönetime ele koymuş, Yunan Kralı 1. Konstantin, tahtı oğlu II. Georgios’a bırakmak zorunda kalmıştı.

Kurulan bir mahkeme ise, “Küçük Asya Felaketi” olarak adlandırdıkları Anadolu işgali ve mağlubiyetinin sorumluları olarak 3’ü eski başbakan2’si bakan ve 1’i de Başkomutan Hacıanesti olmak üzere 6 kişinin kurşuna dizilmesine karar vermişti.

30 Ağustos ZaferiEge’nin bir yanında yeni bir Devletin kurulmasıdiğer yanında işgal macerasının sorumlularının cezalandırılması sonucunu doğurdu.

AĞUSTOS, ZAFERLER AYIDIR.

Türk tarihinde; Malazgirt (1071), Otlukbeli (1473), Mercidabık (1516) ve Mohaç (1526) zaferleri nedeniyle zaferler ayı olarak bilinen Ağustos ayı, 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz sonunda 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesinde kazanılan son zaferle bir kez daha Zaferler Ayı taçlandı.

VATAN SİZE MİNNETTARDIR 

Bu düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, halen başta Cerablus ve El Bab olmak üzere sısnılarımız  dışında görev yapan kahraman askerlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz.

 

 BAĞIMSIZ YAPI İMAR-SEN GENEL MERKEZİ

E-Posta ile Yolla
Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Blogger
Tumbir
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://and-sen.org/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/BASK http://www.becsen.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK
...
"Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN | http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2008 - 2020