Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

Bu haber 323 kez okundu. | Sendikamizdan Haberleri
Haberin Tarihi :   31 Aralık 2019 - 16:12

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN!

Büyüt
Küçült
YENİ YILIMIZ KUTLU

Genel Başkanımız Bayram ZENGİN, yayınladığı yeni yıl mesajında, başta kamu görevlileri olmak üzere 2020 yılının herkese hayırlı olmasını dilediği mesajında aşağıdaki hususlara yer verdi: 

“Ülke bazında karşılaştığımız ve boğuştuğumuz ekonomik, sosyal ve kültürel olayları birlikte karşıladık, birlikte göğüsledik; birlikte üzüldük, birlikte sevindik.

Genel nitelikli sorun ve konuları bir yana koyarak; 2019 yılını yaşanan acı ve tatlı olayları, uğradığımız saldırıları ve verdiğimiz resmi-sivil şehitleri, kimi kez çalışma hayatında olumlu, kimi kez özellikle kamu görevlilerine karşı yürütülen hukuka aykırı uygulamaları, kimi kez de başta sağlık ve eğitim çalışanları olmak üzere kamu görevlilerine yönelik üzücü ve utanç verici saldırıları, insan hakları ihlallerini, akla hayale gelmez mobbing (psikolojik taciz) örneklerini geride bıraktık.

Haksızlığa karşı durma ve önleme, hak arama ve hak isteme görevimizi imkânlarımız ölçüsünde yerine getirmeye çalıştık.

Aramıza sızan ve bazı yapıları ele geçiren balta sapları yüzünden toplu sözleşme süreci danışıklı dövüşe kurban gitti, Hakem Kurulu iki yılımızı heba etti.

Önümüzde koca bir 2020 yılı var.

2020 yılında; başta kamu görevlileri olmak üzere hepimize, Türkiye’mize, İslam Âlemine ve insanlığa barış, huzur, sağlık, esenlik diliyorum. 

İktidarı ve muhalefeti ile siyasetin toplumsal barışın sağlanması ve korunması için demokratik işbirliği içerisinde olmasını bekliyorum.

Temsili demokrasiden katılımcı demokrasiye doğru gerekli adımların atılmasını temenni ediyorum.

Bireylerin özgür, toplumun örgütlü ve Türkiye’nin daha demokratik, daha sosyal bir hukuk devleti olmasını istiyorum.

Memuru ve işçisi ile tüm çalışanların ve emeklilerinin aile sorumluluklarını yerine getirebilecekleri bir ücrete kavuşmalarını temenni ediyorum.

Kamu görevlilerinin çağdaş ve insana yaraşır bir çalışma ortamına kavuşmalarını, Anayasaya, Demokrasiye, Devlete, Millete ve Hukuka sadakat yeminine bağlı kalarak hukuk zemininde görev yapmalarını; kamu yönetiminde kariyer, ehliyet ve liyakat ilkelerine bağlı kalınmasını; haksızlığa, baskıya ve adaletsizliğe maruz kalmamalarını; haklarını aramalarını ve istemelerini, haksızlıklara ve hukuk dışı işlemlere karşı hukuk içerisinde kalarak mücadele etmelerini, doğru ve bağımsız yapılarda örgütlenmelerini diliyor ve bekliyorum.

Kaybettiklerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Bu vesile ile başta kamu görevlileri ve emeklileri olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.

E-Posta ile Yolla
Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Blogger
Tumbir
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://and-sen.org/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/BASK http://www.becsen.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK
...
"Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN | http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2008 - 2020