Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

Bu haber 767 kez okundu. | Sendikamizdan Haberleri
Haberin Tarihi :   17 Kasım 2018 - 06:25

“ŞİMDİ BASK ZAMANI” DEDİLER. BAĞIMSIZ YEREL HİZMET-SEN’E BÜYÜK KATILIM.

Büyüt
Küçült
“ŞİMDİ BASK ZAMANI” DEDİLER.  BAĞIMSIZ YEREL HİZMET-SEN’E BÜYÜK

“ŞİMDİ BASK ZAMANI” DEDİLER.

BAĞIMSIZ YEREL HİZMET-SEN’E BÜYÜK KATILIM.

BASK üyesi sendikalara kitlesel katılımlar sürüyor.

Bağımsız Yerel Hizmet-Sen, İzmir’den sonra Ankara Büyükşehir  Belediyesi ile ilçe belediyelerinde  örgütlendi.

Bağımsız Yerel Hizmet-Sen Ankara İl Temsilciliği görevini Kemal Boz üstlendi.

Bağımsız Yerel Hizmet-Sen’e katılan büyükşehir ve ilçe belediyelerinin çalışanları da aralarında ilçe temsilcilerini belirledi. Buna göre Etimesgut İlçe Temsilciliğine İsmail Çimen, Keçiören İlçe Temsilciliğine Mustafa Kemal Yılmaz, Altındağ İlçe Temsilciliğine İsa Altundağ, Çankaya İlçe Temsilciliğine Suat Demşrel, Sincan İlçe Temsilciliğine Salih Soysal, Kazan İlçe Temsilciğine Metin Saban, Polatlı İlçe Temsilciliğine Abdil Sezer  getirildi.

BASK Genel Merkezinde biraraya gelen temsilciler, BASK ve Bağımsız Yapı-İmar Sen Genel Başkanı Bayram Zengin ile  BASK üyesi sendikaların yöneticileri ile tanıştı.

Bağımsız Yerel Hizmet-Sen ziyaretinde Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, Bağımsız Büro Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya ile Genel Sekreter Erkut Demirci, Bağımsız Enerji-Sen Genel Başkanı Hanife Yazar, Bağımsız Haber-Sen Genel Başkanı Turabi Akgül, Bağımsız Yapı-İmar Sen  Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Naciye Şengün, Genel Mali Sekreter Mustafa Akın ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş yeri temsilcisi Kürşat Bozbıyık ile yerel hizmet  çalışanlarının ağabeyi Metin Yılmaz da hazır bulundu.

Ankara İl Temsilciliği görevini üstlenen Kemal Boz’a  Yetki Belgesini  BASK ve Bağımsız Yapı-İmar Sen genel başkanı Bayram Zengin verdi.

Yetki Belgesini teslim alırken bir konuşma yapan Kemal Boz şöyle konuştu:

Yıllardır kurumlarımızda, birimlerimizde sendikal mücadeleye aktif destek verdik. Çeşitli görevler üstlendik. Üzerimize düşen görevleri hakkıyla yerine getirdik. Gördük ki, biz mücadeleyi yürütürken, birileri mücadelemizi peşkeş çekiyor, siyasi emellere, şahsi ihtiraslara alet ediyor.

Biz kimsenin arka bahçesi olmak istemiyoruz, kimsenin arka bahçesinde de olmak istemiyoruz.

Biz kendi yuvamızda olmak, orada mücadele etmek istiyoruz. Haklarımızı takipçisi olmak, haksızlıklara karşı çıkmak, insana yaraşır çalışma koşulları için mücadele etmek istiyoruz.

Bu yüzden bugün, bu 10 Kasım günü rahmet ve minnetle andığımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bağımsızlık benim karakterimdir”  sözünü ilke edinerek bağımsız sendikacılık mücadelesini yürüten BASK’a destek vermek için, BASK’a bağlı Bağımsız Yerel Hizmet-Sen’de topluca yerimizi aldık. Arkadaşlarımızın üye formlarını teslim ettik.

Bize güvenerek yanımızda yer alan, birlikte yürüyeceğimiz  arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bağımsız Yerel Hizmet-Sen’i Ankara’da hakettiğ yere getirmek üzere tüm belediye çalışanlarını aramıza katılmaya, birlikte mücadele etmeye çağırıyorum.”

Yetki Belgesini Kemal Boz’a teslim eden BASK  ve Bağımsız Yapı-İmar Sen Genel Başkanı Bayram Zengin de;

“Arkadaşlarımızın Konfederasyonumuza ve Bağımsız Yerel Hizmet-Sen sendikamıza  duydukları güvene teşekkür ediyorum. Bundan sonra mücadelemizi birlikte yürüteceğiz. Tecrübeleri ile bize güç kattılar.

Türkiye’de memur sendikacılığının en büyük handikabı yan kuruluş sendikacılığı, arka bahçe sendikacılığıdır, icazetli sendikacılıktır.

BASK 16 yıldan beri “Siyasi partilerin vesayetine ve boyunduruğuna karşı çıkan, piyon ve payanda olmayan, gücünü çalışanlardan alan bağımsız bir sendikacılık” ilkesinin haklılığı bir kez daha gösterdi.

Birkaç hafta önce Samsun’da, geçen hafta İzmir’de katılımlar vardı. Bugün Ankara ve önümüzdeki günlerde başka illerden katılımlar olacak. Sürpriz katılımlar olacak.

Görev alan temsilci arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Destek veren görünen ve görünmeyen kahramanlara da teşekkür ediyorum.

Şimdi herkesten, her üyemizden çevresindeki memurları, hizmet kolu ayrımı yapmaksızın BASK üyesi sendikalarımıza davet etmesini istiyorum. Yeni yılda daha güçlü bir BASK, daha güçlü sendikalarla memurların huzuruna çıkacağız.

Geride bıraktığımız 16 yılda her konfederasyonu denedik, siyasi sendikalar arasındaki isim ve renk farkının, çalışanlar için bir şey değiştirmediğin gördük.

Yaşananlar bizim haklılığımızın kanıtı gibi. Sendikal mücadelede; iktidarlardan, siyasi partilerden ve kamu makamlarından bağımsız sendikacılık temel ilkemizdir.

Bunu hayata geçireceğimiz günler yakındır. İlkelerimi doğru bulan kamu çalışanlarını BASk ve bağlı sendikaların çatısı altında birlikte mücadele yürütmeye çağırıyorum.

Çünkü Şimdi BASK Zamanı” dedi.

Toplantıya telefonla katılan İzmir İl Temsilcisi Reşat Bozat da görev alan temsilcileri tebrik ederek başarılar diledi.

Katılımlar nedeniyle bir açıklama yapan Bağımsız Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İbrahim Alaçam; “Sendikamıza katılımlar hızla artıyor. Arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Bize güvenmeleri  bizi gururlandırıyor. Önümüzdeki dönem bazı belediyelerde yetkili olmak yetki almak için gayret gösteriyoruz. Toplu pazarlık mamasında bağımsız sendikacılık farkını, Bağımsız Yerel Hizmet-Sen farkını göstermek için, BASK farkını göstermek için sabırsızlanıyoruz.” dedi

 

Bağımsız Yerel Hizmet-Sen Ankara İl Temsilcisi Kemal BOZ Kimdir?

1972 yılında  Çankırı’da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladı.

1988-1997 yılları arasında özel sektörde çalıştı.

31 Aralık 1997 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğünde memuriyete başladı.

Halen EGO Genel Müdürlüğünde çalışıyor.

Memuriyet hayatında sendikal çalışma ve örgütlenmelere aktif destek verdi.

İş yeri temsilciliği ve şube başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Ekim 2018’de bağımsız sendikacılık mücadelesine destek vermek üzere arkadaşları ile Bağımsız Yerel Hizmet-Sen’e katıldı.

30 Ekim 2018 tarihinde Bağımsız Yerel Hizmet-Sen Ankara İl Temsilciliği görevini üstlendi.

Evli ve 3 çocuk babası.

“Darağacında olsam da son sözüm Fenerbahçe!” diyor.

E-Posta ile Yolla
Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Blogger
Tumbir
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://and-sen.org/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/BASK http://www.becsen.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK
...
"Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN | http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2008 - 2020