Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

Bu haber 779 kez okundu. | Sendikamizdan Haberleri
Haberin Tarihi :   08 Eylül 2017 - 17:16

MEMUR-SEN’DEN CİLALI İNCİLER: ARTIŞ ORANI NE KADAR?

Büyüt
Küçült
MEMUR-SEN’DEN CİLALI İNCİLER: ARTIŞ ORANI NE

MEMUR-SEN’DEN CİLALI İNCİLER: ARTIŞ ORANI NE KADAR?

(Başlık ve sondaki soru hariç, tarafımızdan herhangi bir ilave yapılmamış, Memur-Sen web sitesinden aynen alınmıştır.? 23 Ağustos 2017)

 

MEMUR-SEN GENEL BAŞKAN ALİ YALÇIN’IN DİLİNDEN…

 (http://www.memursen.org.tr/4-donem-toplu-sozlesmesine-imzalar-atildi)

Hükümet, Kamu Görevlilerine İki Yıl İçin Yapılacak Zam Oranına İlişkin Teklifini % 40 Artırdı

Kamu İşveren Heyeti tarafından sunulan ilk teklifin kendileri tarafından kabul görmediğini anımsatan Yalçın, “14 Ağustos’ta Kamu İşveren Heyeti, 2018 için 3+3,2019 yılı için 3+3 ve iki yıllık kümülatif % 12.5 olacak bir teklifle masaya geldi.

Biz, bu teklifi müzakere edilemez bulduğumuzu ve Hükümetin Kamu İşveren Heyeti eliyle masaya yeni bir teklif sunması gerektiğini deklare ettik.

Bizim bu kararımızda ısrarımız ve Hükümetin uzlaşmaya dönük adımlar atma iradesinin ortak etkisiyle, birazdan İşveren Heyeti Başkanıyla birlikte imzalayacağımız oranların masaya gelmesini sağlayan gelişmeler yaşandı. İlk teklifteki zam oranları ile imza altına alacağımız zam oranları arasındaki fark incelendiğinde; emek tarafı olarak ortaya koyduğumuz kararlılığın değeri ve önemi, Hükümetin süreçte attığı adımların da büyüklüğü çok daha iyi anlaşılacaktır.

Siyasi iradenin ilk teklifi ile nihai zam oranı arasında mukayese yaparak teklif noktasında sağlanan ve yapılan artışları şu şekilde ifade edebiliriz. 2018 yılının ilk altı ayı için yapılan ilk teklif % 33, ikinci altı ayı için yapılan teklif ise % 16 artırılmışböylece 2018 yılına ait kümülatif zam oranında, ilk teklife göre % 25 oranında artış gerçekleşmiştir.

2019 yılının ilk altı ayı için yapılan ilk teklif % 33, ikinci altı ay için yapılan ilk teklif % 66 artırılmış böylece 2019 yılına ait kümülatif zam oranında, ilk teklife göre % 50 oranında artış gerçekleşmiştir.

İki yıllık kümülatif zam oranında ilk teklifte oran % 12.5 iken imza altına alacağımız iki yıllık kümülatif artış oranı % 17.54 olmuştur.

Bu şekilde kümülatif artış oranında % 40 artış sağlanmıştır. Bir başka ifadeyle siyasi irade, kamu görevlilerine iki yıl için yapılacak zam oranına ilişkin teklifini % 40 artırmıştır” değerlendirmesinde bulundu. 

 

Soru: Yukarıdaki anlatıma göre memurların aylıklarına 2018-2019 yılları için ne kadar artış yapılmıştır?

E-Posta ile Yolla
Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Blogger
Tumbir
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://and-sen.org/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/BASK http://www.becsen.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK
...
"Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN | http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2008 - 2020