Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

Bu haber 693 kez okundu. | Sendikamizdan Haberleri
Haberin Tarihi :   25 Kasım 2019 - 16:29

BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN ANKARA BULUŞMASI COŞKULU GEÇTİ

Büyüt
Küçült
BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN ANKARA BULUŞMASI COŞKULU

 

BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN ANKARA BULUŞMASI COŞKULU GEÇTİ

Sendikamız, örgütlenme çalışmaları kapsamında “Ankara Buluşması” 23 Kasım 2019 tarihinde Mülkiyeliler Birliği lokalinde düzenlenen kahvaltılı toplantı ile gerçekleşti.

Ankara Buluşmasında, sendika eski yönetim kurulu üyelerine birer plaket takdim edildi:

Toplantıda konuşan Genel Başkan Bayram Zengin; Bağımsız Yapı-İmar Sen’in  17 yıl önce 3 Nisan 2002 tarihinde kurulduğunu hatırlatarak “O gün doğan çocuklar bugün 17 yaşında. O günlerden bugünlere kolay gelmedik, başta kurucu üyeler olmak üzere arkadaşlarımızın tarif edilemez fedakarlıkları sayesinde geldik” dedi.

Genel Başkan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kuruluşumuzdan itibaren, uzun bir süre akla hayale gelmedik sıkıntılarla karşılaştık. Bir yandan siyasi, bir yandan idari baskılara, sürgünlere, tehditlere maruz kaldık. Arkadaşlarımızın kararlılığı sayesinde atlattık. Üye barajı olduğu için Temmuz 2004’e kadar aidat kestiremeden faaliyetleri yürüttük. Türkiye’yi birkaç kez turladık. Harcamaları arkadaşlarımızdan gönüllü topladığımız aidatlarla yaptık.

Bu vesile ile o günden bu güne emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, emekli olanlara sağlıklı ömür, vefat edenlere rahmet diliyorum.

Kuruluşumuzun ilk yılında Arsa Ofisi Genel Müdürlüğü’nde yetkili sendika olduk ve gerçek anlamda ilk Kurum İdari Kurulu toplantısını gerçekleştirerek örnek olacak bir tutanağa işveren vekili ile imza attık.

Rize, Çorum, Siirt il müdürlükleri ile Ankara Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğünde yetkili sendika olduk.

Ne yazık ki, Arsa Ofisi Genel Müdürlüğü ile Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü yasa ile kapatılınca oralardaki yüzlerce üyeyi bir gecede kaybettik.

Çalışmalarımızı ısrarla devam ettirdik. TBMM önünde, hizmet kolumuzdaki kurumların önlerinde defalarca eylem  ve kitlesel basın açıklaması yaptık. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı merkez teşkilatı personeli için servis konusunu dönemin bakanı Sn. Ergezen ile sendika olarak biz çözdük. Ama reklamını yapamadık.

Başta kendi hizmet kolumuz olmak üzere memurların genel ve kurumsal sorunlarını kurumlardan siyasi partilere ve TBMM komisyonlarına kadar her yere taşıdık. Ama bizim taşımamız yetmiyor. Diğer sendikalar taşımayınca bizim talebimiz “muhalefet” olarak algılanıyor.

Toplu pazarlık masasına oturmadan sorunlar çözülmüyor. O masada oturmak demek yetkili olmak demek. Sorunlarımızın çözümü için memurlardan yetki alıp o masaya, toplu pazarlık masasına oturmak lazım. 17 yıllık toplu pazarlık döneminde farklı sendika ve konfederasyonlar memurlar adına o masada oturdu. Bir şey değişmedi. Çünkü oturanlar memurlar adına değil yandaşı oldukları siyasi partiler adına o masaya oturdu.

Biz de diyoruz ki, Sendikamızın veya sendikamızın bağlı olduğu BASK konfederasyonunun o masaya eli değemedikçe sorunların çözümü mümkün olmayacaktır.

Hepinizi yetkili sendika olmak için göreve ve üye seferberliğine çağırıyorum.

Haydi önümüzdeki dönem için yetki mücadelesine başlayalım.”

Genel başkanın konuşmasından sonra yönetim kurullarında görev yapmış olanlara birer teşekkür plaketi verildi.

İlk Plaket, yıllarca sendikanın genel sekreterlik görevini yürüten ve emekli olan Sayit Karabulut’a genel başkan Bayram Zengin tarafından verildi.

Ardından yıllarca genel başkan yardımcılığını yürütmüş ve kısa bir süre önce emekli olan Mithat Başlan’a plaketi BASK Genel Sekreteri tarafından verildi. Başlan; sendikal mücadele yürüttükleri dönem boyunca arkadaşlarına güvendiğini ve arkadaşlarının da kendini yarı yolda bırakmadığını hatırlatarak helallik istedi.

Daha sonra sırasıyla; Baki Turan Tuncel’e BASK Genel Eğitim Sekreteri Erdal Bayram, Reyhan Şahin’e Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya, Bedriye Öz’e Bağımsız Yapı İmar Sen Genel Sekreteri Naciye Şengün, Mustafa Akın’a Bağımsız Yapı İmar Sen Genel Eğitim Sekreteri Vedat Aktaş ve Münir Boran’a Bağımsız Yapı-İmar Sen Danışma Kurulu Başkanı Önder Şahin tarafından teşekkür plaketleri verildi.

Bağımsız Yapı-İmar-Sen Ankara Buluşmasına BASK Genel Sekreteri ve AES Genel Başkanı M. Alper Öğretici, BASK Genel Eğitim Sekreteri ve BATOÇ Genel Başkanı Erdal Bayram, Bağımsız Büro Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya, BASK Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Ümit Taner Buğdaycı ile BASK Genel Sosyal İşler Sekreteri Necdet Aktaş da hazır bulundu.

 

 

 

 

 

 

E-Posta ile Yolla
Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Blogger
Tumbir
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://and-sen.org/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/BASK http://www.becsen.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK
...
"Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN | http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2008 - 2020