Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

Bu haber 791 kez okundu. | Sendikamizdan Haberleri
Haberin Tarihi :   08 Eylül 2017 - 17:44

ARAKAN’DAKİ (MYANMAR) ZULMÜ LANETLİYORUZ.

Büyüt
Küçült
ARAKAN’DAKİ (MYANMAR) ZULMÜ

ARAKAN’DAKİ (MYANMAR) ZULMÜ LANETLİYORUZ.

Suriye, Irak, Filistin, Doğu Türkistan, Kırım, Karabağ ve Yemen’de meydana gelen olaylar içimizi, yüreğimizi yeterince acıtıyor…

Şimdi Arakan’dan kötü haberler geliyor.

Kurban Bayramı öncesi çocuk, kadın, yaşlı demeden insanlar zulme uğruyor, öldürülüyor ve yurtlarından çıkarıyor.

Yanısıra ibadethaneleri yakılıyor, vatandaşlık hakları verilmiyor, ikiden fazla çocuk yapmaları yasaklanıyor, zorla ordu kamplarında ve yollarda çalıştırılıyor.

BM raportörü bile, aylardan beri  Myanmar'da Arakan Müslümanlarına korkunç işkenceler yapıldığını tüm dünyaya duyuruyor.

Caniler devlet,  caniler örgüt…

Bu terörist devlet ve örgütler  karşısında sadece aciz değil aynı zamanda seyirci kalan uluslararası kuruluşları, devletleri, insan hakları kuruluşlarını, sivil toplum örgütlerini kınıyor ve lanetliyoruz.

Suriye’de yaşanan iç savaşa, üç milyonu Türkiye’de olmak üzere nüfusunun üçte birinin mülteci olmasına, devletin kendi halkına ve kendi şehirlerine bomba yağdırmasına seyirci kalanları kınıyor ve lanetliyoruz.

Irakta Amerikan işgali ile başlayan, bir milyonun üzerinde insanın canını alan, Ortadoğu’nun ve İslam Dünyasının başına bela olan emperyalist ülkeleri, petrol yağması için yüzbinlerce insanın kanına kasteden şirketleri ve bulanık suda balık avlamaya çalışan maşalarını, yerden mantar gibi biten insan kasabı işbirlikçi örgütleri ve onlara destek verenleri kınıyor ve lanetliyoruz.

Dünyanın gözü önünde, bir başka ülkenin toprağının, binlerce yıllık Türk yurdu Kırım’ın ilhakına göz yumanları, sessiz kalanları kınıyor ve lanetliyoruz.

Asimilasyon politikasının akıl almaz ve acımasızca yürüten, bu kez Doğu Türkistan’da hortlayan, temel  hak ve özgürlükleri yeni Engizisyon yöntemleri ile yok eden; ibadetlere  ve kılık kıyafetlere, mesken masuniyetine fiilen müdahale edin, kadın- erkek, yaşlı-genç  demeden devlet terörü ile insanlığı ezen  Çin zulmünü kınıyor ve lanetliyoruz.

Dün Bosna ve Karabağ’daki, Irak ve Suriye’deki, Orta Afrika’daki, Filistin’deki, bugün Arakan’daki sürgünleri, kıyımları kınıyor ve lanetliyoruz.

Ortada gözükmeyen bilmem ne örgütlerini; para, çıkar ve iktidar uğruna sessizliğe gömülen devletleri ve utangaç ifadelerle yarım ağız kınama ile konu geçiştiren sözde İslam ülkelerini kınıyor ve lanetliyoruz.

Sessizlikleri ile canilikleri, katliamları ve temel insan hakkı ihlallerine örtülü onay veren Birleşmiş Milletleri, uluslararası kuruluşları kınıyor ve lanetliyoruz.

Ve dünyanın neresinde olursa olsun masum insanları hedef alan saldırıları, insan hakları ihlallerini ve kim olursa olsun bu ihlallere seyirci kalan dilsiz şeytanları kınıyor ve lanetliyoruz.

 

BAĞIMSIZ YAPI İMAR-SEN  YÖNETİM KURULU (30 Ağustos 2017)

E-Posta ile Yolla
Sayfayı Yazdır
Sosyal Paylaşım
Google
Blogger
Tumbir
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://and-sen.org/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/BASK http://www.becsen.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK
...
"Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN | http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2008 - 2020